Mossad şefinin fotoğrafları ele geçirildi hacker şoku!

 

İsrail istihbarat kurumlarına hacker şoku! Mossad şefinin fotoğrafları ele geçirildi


Dünyanın önde gelen istihbarat örgütlerine sahip olan İsrail, Mossad ve Shin Bet yetkililerine ait gizli bilgilerin ele geçirilmesiyle sarsıldı. 

Justice for Palestine adlı bir hacker grubu, 8 Kasım’da yaptığı açıklamada İsrail istihbaratı ve askeri kurumlarında görev alan yetkililerin gizli bilgilerini yayınladı. “Filistin topraklarında işgalci olan İsrailli yetkililerin özel hayatıyla ilgili” olduğunu söyledikleri veriler arasında yazılı mesajlar, fotoğraf ve videolar da bulunuyor. Hackerlar ele geçirdikleri verileri Farsça yayın yapan bir Telegram kanalında yayınladı.

Grup bu eylemi masum Filistinlilere zarar veren Siyonist rejimin suç unsurlarını ortaya çıkarmak görevinin bir parçası olduğunu ilan etti. 

Hackerların iddialarına göre ülkenin iç isithbarat örgütü Shin Bet’in Ronen Bar, Mossad eski şefi Yossi Cohen ve İsrail askeri istihbarat örgütü Aman’ın başkanı Aharon Haliva ile ilgili gizli bilgiler ele geçirilerek yayınlandı. 

GEÇEN AY DA BENZER BİR EYLEM YAŞANDI

Gizliliği ile ün yapan İsrailli istihbarat kurumlarının yaşadığı veri sızıntısının geçtiğimiz ay yaşanan başka bir siber saldırının arkasından gelmesi dikkat çekti. Kendilerine Moses Staff adını veren grup İsrail Ordusunda görev yapan birçok askerin kişisel verilerini sızdırmıştı. Ele geçirilen bilgiler arasında İsrail’de zorunlu askerlik yaşına gelmiş binlerce gencin kişisel verileri de bulunuyordu. Bu eylemden bir gün önce de aynı grup İsrail Savunma Bakanı (Eski Genelkurmay Başkanı) Benny Gantz’ın kişisel fotoğraflarını yayınlamıştı.  

Grup aynı zamanda Savunma Bakanlığına ait askeri dökümanlar, haritalar ve birliklerin sevkiyat kayıtlarını da ele geçirdiklilerini açıklamıştı.

Daha yeni Daha eski